OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA KOJI POLAZE U PRVI RAZRED U ŠK. GODINI 2024./2025.

Autor: Mario Keča, 18. 2. 2022.

Poštovani roditelji,

ukoliko je Vaše dijete školski obveznik i, sukladno mreži škola, pripadate upisnom području naše Osnovne škole Ksavera Šandora Gjalskoga, ovo su postupci potrebni da biste Vaše dijete uspješno upisali u prvi razred osnovne škole.

Prije upisa u I. razred, roditelj/skrbnik obvezan je dogovoriti termine pregleda djeteta:

1. u ambulanti nadležnog školskog liječnika putem online aplikacije

https://www.terminko.com/, odnosno telefonskim dogovorom na broj Službe za školsku i adolescentnu medicinu Centar-Mirogojska 16, tel. 4696-281 Tatjana Petričević Vidović, dr. med. spec. školske medicine. - Škola nema uvid u rad platforme Terminko, stoga ne znamo kada i kojim tempom će se otvarati  termini kod školske liječnice.

1. u OŠ Ksavera Šandora Gjalskoga, Mlinarska 35, prema upisnom području, isključivo putem adrese elektroničke pošte za upise u prvi razred upisi.ksg@gmail.comi to na način da u predmet elektroničke pošte obvezno napišete IME I PREZIME DJETETA KOJE JE ŠKOLSKI OBVEZNIK

U OŠ Ksavera Šandora Gjalskog testiranje se provodi po dogovoru u raspoloživim terminima koje ćete dobiti kao odgovor na vašu inicijalnu elektroničku poštu. Napominjemo da nije važno kojim se redoslijedom naručujete i pregledavate, oba testiranja su neovisna jedno o drugome.

Ako ste roditelj djeteta s teškoćom u razvoju, koje je školski obveznik, molimo da nam se za dogovor javite što ranije kako bismo osigurali da na vrijeme prođemo sve potrebne radnje za osiguranje potpore djetetu.

Za sve ostale potrebne informacije, molimo vas, nazovite nas na telefon 01 46 66 121 ili nam se obratite na mail: upisi.ksg@gmail.com.

! Ukoliko iz drugog upisnog područja želite upisati dijete u našu školu, sve potrebne upisne predradnje morate obaviti u školi kojoj pripadate.

U skladu s promjenom u Zakonu o odgoju i obrazovanju, želju upisa u školu kojoj dijete ne pripada više ne izričete nama (školi koju želite upisati), već za isto kontaktirate Gradski ured za obrazovanje, sport i mlade.

Radujemo se susretu s Vama i upisu Vašeg djeteta u našu školu!