> KNJIŽNICA

Posjet Dječjoj knjižnici 'M2'

Autor: Kristina Jakoubek, 10. 4. 2024.

U utorak su, 9. travnja i u srijedu, 10. travnja, učenici prvih razreda, u pratnji učiteljica i školske knjižničarke posjetili Dječju knjižnicu 'M2'.

U knjižnici ih je dočekala knjižničarka koja im je predstavila knjižnicu, a zatim su učenici na temelju prikazanih knjiga imali priliku  samostalno prepoznati i zaključiti što se s knjigama smije, a što ne smije raditi. Naime, knjižničarka je učenicima pokazala knjige koje su uništene na različite načine.

Osim toga, učenici su naučili što sadrži naljepnica na poleđini knjige, kako se knjige slažu na policu i sl.

Za kraj ovog zanimljivog posjeta, učenici su izrađivali origami straničnike različitih oblika.

Svi učenici se mogu, u pratnji roditelja, doći besplatno učlaniti u Dječju knjižnicu "M2".