> KNJIŽNICA

HRABRICA

Autor: Kristina Jakoubek, 26. 10. 2023.

U četvrtak je, 26. rujna u 2.b razredu održana radionica lektire s knjižničarkom. Nakon što smo se svi zajedno podsjetili što se dogodilo u našoj lektiri Hrabrica (ili kako je Perica postao hrabar), razgovarali smo o događajima u knjizi, pouci priče, svojim strahovima i što je za nas hrabrost.

Nakon čitanja priče, učenici su kreirali kocke s različitim scenama iz priče uz koje smo se podsjetili kratkog sadržaja djela (kockice pričalice). Nakon što je svaki učenik bacio svoju kockicu i ispričao događaj koji je 'dobio', odlučili smo biti hrabri te u 'odijelu' Hrabrice ispričati svoje strahove.

Zaključili smo da svi imamo neke strahove, ali isto tako da je hrabrost potrebna i za male i za velike stvari te da smo svaki dan na neki način hrabri.

Na kraju sata smo hrabro namazali i počastili se palačinkama koje je naš 'Hrabrica' ispekao. 2.b se velikodušno sjetio da bismo višak palačinki mogli podijeliti s drugima pa smo ih tako odnijeli ravnatelju, tajnici, pedagoginji…

Kako smo se zabavili na obradi lektire možete vidjeti na poveznici https://drive.google.com/file/d/1rO2iWvB_pm_IGJiQu3WSXVqvSFztqKde/view?usp=sharing