> KNJIŽNICA

MIŠ U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Autor: Kristina Jakoubek, 19. 10. 2023.

U prvom tjednu Mjeseca hrvatske knjige, učenici prvih razreda prvi su put posjetili školsku knjižnicu.

Na samom početku učenici su imali priliku čuti kratku priču o mišu u školskoj knjižnici, a naše likove iz priče uprizorile su učenice 6.b razreda Elin Vasić i Gabrijela Lozar. Likovi iz priče – mačka i miš, upoznali su učenike prvih i drugih razreda s građom koja se može pronaći u školskoj knjižnici – lektire, referentna građa, slikovnice, kao i sa pravilima školske knjižnice.

Nakon priče učenici su kroz kratki 'izazov' ponovili što se u knjižnici smije, a što ne smije raditi, odnosno što knjige vole i što knjige ne vole. Osim toga, naši su učenici zaključili kako u školskoj knjižnici knjige možemo samo posuditi, a mjesto gdje se knjige kupuju nazivaju se knjižare.

Na kraju radionice učenicima su dodijeljene iskaznice i mali straničnik kao poklon, a zatim su imali priliku posuditi svoju prvu knjigu u školskoj knjižnici.

Radujemo se novim posudbama, druženjima, igranju društvenih igara i radionicama u našoj školskoj knjižnici.

Kako je izgledao prvi susret naših prvašića s knjižnicom možete vidjeti na poveznici https://drive.google.com/file/d/139_RPDrLSDl24-r3xSlDQRHWQYYoFRzh/view?usp=sharing.