> KNJIŽNICA

Završio prvi TikTAK izazov

Autor: Kristina Jakoubek, 12. 10. 2023.

Završio je prvi zadatak u sklopu našeg projekta 'TikTAk izazov'. Zadatak je bio pokušati osmisliti što teži i kreativniji izazov koji uključuje nekorištenje mobitela, ekrana ili društvenih mreža. Naši su učenici bili veoma kreativni te izvršili različite izazove. Neki su razredni odjeli proveli nekoliko sati ili čak cijeli dan (24 sata) bez mobitela, neki su proveli dan na druženju, neki u školi nisu spominjali mobitele i sl. Učenici su zadatak shvatili vrlo ozbiljno pa su se prikupljali potpisi učitelja, roditelja, radile preslike podataka o vremenu provedenom na mobitelu i sl. kao potvrde o izvršavanju zadatka. Možemo reći da je zadatak bio vrlo izazovan, a učenici su ga vrlo kreativno i uspješno svladali.
Što se tiče samih rezultata, posebno će biti nagrađeni učenici 3.b razreda koji su se sa svojim učiteljicama I. Zec i R. Sabljaš uključili u ovaj izazovni izazov te osmislili i prikazali kako kvalitetno provesti vrijeme bez mobitela, a u prvom je izazovu pobijedio 8.b razred čiji su učenici proveli 24 sata bez mobitela te opisali što su taj dan radili.
Kako su razredni odjeli izvršili izazove možete vidjeti na poveznici https://view.genial.ly/65278f7097208f0011b1999e/presentation-genial-deck.
Još jednom čestitamo učenicima 8.b razreda koji će biti nagrađeni prigodnim poklonom, a svima drugima želimo puno sreće u našim sljedećim izazovima koji su već započeli!
Naime, učenici su tijekom jučerašnjeg dana dobili različite zagonetke koje su ih vodile do različitih djelatnika škole (ravnatelj, tajnica, računovotkinja, stručna služba, knjižničarka, spremačice, domar, kuharice). Kada su otkrili rješenje zagonetke, došli su do određenog djelatnika koji im je predao njihove sljedeće izazove – napisati pjesmu i slogan projekta te osmisliti i provesti razredno druženje. Cilj ovakvog zadavanja izazova bio je upoznavanje i povezivanje učenika i djelatnika škole.
Veselimo se nastavku kvalitetnih druženja i ideja u okviru našeg projekta!