> KNJIŽNICA

'KNJIŽNICA IZVAN OKVIRA'

Autor: Kristina Jakoubek, 22. 9. 2023.

U novoj je nastavnoj godini u školi pokrenut projekt 'TikTAk izazov' čiji je cilj prevencija ovisnosti o internetu i društvenim mrežama. Kako bi se učenici odmaknuli od malih ekrana i naučili odgovornom korištenju interneta, tijekom godine moći će sudjelovati na mnogim radionicama medijske pismenosti i sigurnosti na internetu. Osim toga, učenicima će se ponuditi različite aktivnosti za provođenje slobodnog vremena u školi, a školski će se prostor oplemeniti i pokušati učiniti što zanimljivijim kako bi učenici uvidjeli kvalitetne alternative za provođenje slobodnog vremena.

Unutar TikTAk izazova, knjižnica je pokrenula svoj projekt čiji je cilj knjižnicu proširiti 'izvan svojih zidova' te učenike privući i omogućiti im zabavu kroz čitanje, igranje društvenih igara, druženje i sl. Prvi projektni zadatak knjižnice bio je učiniti zanimljivijim atrij uz knjižnicu koji je stajao prazan te nije bio korišten. Uz zamolbu za donacijom boja te suradnju s Centrom za likovni odgoj Grada Zagreba, atrij knjižnice je napokon uređen.

U atriju knjižnice učenicima su ponuđene stare društvene igre kao što su Školica, Twister, Mirror me, Križić-kružić i sl. U ovih nekoliko dana knjižnica i atrij postali su glavna atrakcija tijekom školskih odmora i slobodnih sati što nas iznimno veseli. U atriju knjižnice će se kroz godinu urediti i kutak za čitanje i odmor učenika, a knjižnica će uskoro 'proširiti svoje granice' i u prostor same škole.

Ovim putem još jednom zahvaljujemo Darmopil instalacijama na donaciji boja te Ani Barbić Katičić i Ivanu Markoviću iz Centra za likovni odgoj Grada Zagreba na oslikavanju našeg atrija. Također, zahvaljujemo i našim vrijednim učenicima koji su se uključili u uređenje i učinili naš prostor veselijim i zanimljivijim.

Više fotografija uređenja možete vidjeti u pdf. dokumentu u privitku (pod više).

Priloženi dokumenti:
Skolska_knjiznica_izvan_okvira.pdf (1.66 MB)