> KNJIŽNICA

Pobjednici PričoM(2)ata

Autor: Mario Keča, 20. 6. 2023.

Drugu godinu Dječja knjižnica M2 i Knjižnica OŠ K. Š. Gjalskoga suradnički organiziraju natjecanje u pisanju kratkih priča prema zadanim pojmovima.

Ove je godine zaprimljen velik broj radova, što pokazuje da je naš mali projekt privlačan kako djelatnicima u obrazovanju, tako i samim učenicima.

Nije bilo lako plivati morem priča koje smo zaprimili, a još je teže bilo u tom moru sjajnih priča pronaći one najbolje. No, uspjeli smo izdvojiti one koje su nas se zbog svog sadržaja, načina pisanja i dječje kreativnosti osvojili.

3. mjesto : OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, 3.b razred, priča "Pizzerija kuhara Joška Poška"

2. mjesto : OŠ Kralja Tomislava, 3. i 4. razred, priča "Zmajeva knjižnica"

1. mjesto: OŠ Ivana Cankara, 4.b razred, priča "Hrčak i čarobno sjeme"

Posebnu pohvalu dodjeljujemo priči "Hrčak Loptica i obitelj" učenika 3.b razreda OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, koji će također biti nagrađeni prigodnom nagradom.

Male, ali zgodne nagrade naše pobjednike čekaju u Dječjoj knjižnica "M2" od 26.6. uz prethodnu najavu zbog radnog vremena.

Čestitamo pobjednicima i zahvaljujemo svima još jednom na sudjelovanju i uloženom trudu.

Pobjedničku priča dostupna je u privitku.

Kristina Jakoubek

Priloženi dokumenti: