> KNJIŽNICA

2.b i Suli u avanturi

Autor: Kristina Jakoubek, 12. 5. 2023.

Učenici 2. b razreda su u ponedjeljak, 8. svibnja, sudjelovali na radionici „Suli u avanturi“ na kojoj su imali priliku poslušati kako se žirafa Suli snašla u džungli, gdje svi pokušavaju oponašati druge jer ih smatraju boljima ili sposobnijima, ili zato što se oni takvima prikazuju.

Naime, svim životinjama u džungli važno je biti 'kul i fora', sve dok zabava ne postane noćna mora. Što se zatim događa, kako se Suli nosi s pritiscima društva i trendovima, naši su učenici otkrili na čitaonici koja je organizirana u sklopu eTwinning projekta 'Uz čitanje riječi rastu'. Jedan od zadataka projekta je i razmjena knjiga, a uz samu knjigu, naši su učenici odlučili poslati i straničnike koji su obogaćeni kratkim porukama, odnosno poukama ove priče. Naša knjiga i straničnici darovat će se učenicima OŠ Lovre pl. Matačića, a naši će učenici zaprimiti knjigu i straničnike od učenika iste škole.

S nestrpljenjem čekamo novu knjigu, nove avanture i straničnike od naše partnerske škole.

Kratki video s radionice dostupan je na poveznici https://drive.google.com/file/d/1OwCskwbUSEMWvs8aoAnDv6Tt3d51auzK/view?usp=share_link