> KNJIŽNICA

Književni susret s Jasminkom Tihi-Stepanić

Autor: Kristina Jakoubek, 28. 5. 2024.

U ponedjeljak je, 27. svibnja, u našoj školi održan književni susret sa spisateljicom Jasminkom Tihi – Stepanić. Susret je organiziran u okviru Tik-tAk projekta, a tema susreta bile su društvene mreže i knjiga 'Imaš fejs?'.

Našem projektu Tik-tAk izazov, koji se fokusirao na kvalitetno provođenje slobodnog vremena, ali i učenje o odgovornom ponašanju na internetu i društvenim mrežama, pristupili smo iz različitih perspektiva, pa tako i kroz književno stvaralaštvo. Upravo je zato za naš književni susret odabrana spisateljica koja se bavi tematikom društvenih mreža i sličnim tematikama za mlade.

Osim knjige 'Imaš fejs?' autorica je učenicima predstavila i druge knjige iz svog stvaralaštva, kao što su 'Dom iza žice', 'Bacit ću ti kompjutor kroz prozor', 'Ljeto na jezeru Čiču', 'Rukavica za Matildu', itd.

Naši su učenici sa spisateljicom razgovarali o ponašanju na internetu i društvenim mrežama, ali i općenito o njenom stvaralaštvu, likovima, inspiraciji i sl. Učenici su s autoricom izmjenjivali i preporuke za čitanje, što nas je posebno razveselilo.

Ovim putem još jednom zahvaljujemo spisateljici Jasminki Tihi-Stepanić, kao i Naklada Ljevak na predivnom susretu. Radujemo se budućoj suradnji.