> KNJIŽNICA

3. b u svijetu znanosti

Autor: Kristina Jakoubek, 28. 5. 2024.

U petak, 24. svibnja učenici 3.b razreda posjetili su Dječju knjižnicu 'M2', gdje su imali priliku sudjelovati na radionici kemijskih pokusa u kojima su uživali baš kao pravi znanstvenici. Osim različitih i zanimljivih kemijskih pokusa, kao što su stvaranje oblaka i vulkana, učenici su imali priliku promatrati svijet pod mikroskopom, ali i upoznati jednu vrlo posebnu i zanimljivu životinjsku vrstu – paličnjake.

Učenici su imali priliku čuti zanimljivosti o ovim životinjama koje pojedinci, ali u posljednje vrijeme i škole, vrlo često drže kao kućne (školske) ljubimce. Naši su učenici bili oduševljeni paličnjacima, a mnogi od njih su ih i hrabro primili u ruke.

Na radionici je bilo veselo, zanimljivo i nadasve poučno, a posebnu čar ovom susretu dala je činjenica da su učenike naše škole kroz radionicu vodili učenici druge škole, odnosno učenici OŠ Markuševec koji pohađaju dodatnu nastavu iz kemije „Mladi znanstvenici“, u pratnji svoje nastavnice kemije, Lane Erdeljan.

Ovom prilikom još jednom zahvaljujemo profesorici Lani Erdeljan i njenim učenicima na prilici da barem djelomično upoznamo svijet znanosti, kao i Dječjoj knjižnici 'M2' na organizaciji ovog susreta. Veselimo se budućim znanstvenim avanturama.