> KNJIŽNICA

1. a i Mirko Bjesomirko u Dječjoj knjižnici M2

Autor: Kristina Jakoubek, 6. 5. 2024.

U petak su, 3. svibnja, učenici 1.a razreda u pratnji učiteljice i knjižničarke posjetili Dječju knjižnicu 'M2' gdje ih je dočekala dječja spisateljica Tamara Vučković.

Tamara Vučković je autorica prvih snimljenih meditacija i vježbi opuštanja za djecu na hrvatskom jeziku koje objavljuje na YouTube kanalu “Vježbaonica sreće”. Autorica je prve hrvatske mindfulness slikovnice “Ovdjezemska” te slikovnica „Mirko Bjesomirko“ i „Gospodin Iz i gospođica Po“ koje razvijaju socioemocionalne kompetencije djece.

Na književnom je susretu spisateljica učenicima predstavila slikovnicu 'Mirko Bjesomirko' koja govori o djetetu koje se na početku ne može nositi s ljutnjom, no uz svog prijatelja otkriva način kako se smiriti i nositi sa svakodnevnim izazovima i problemima koji ga ljute.

Uz razgovor, vesela i razigrana pitanja naši su učenici imali priliku i iskušati različite vježbe za smirivanje i odbacivanje ljutnje, kao i vježbati sreću. Učenici su vrlo pozorno i sa zanimanjem iskušavali različite vježbe i pokrete za opuštanje, a upoznali su i samog Mirka Bjesomirka, što ih je veoma razveselilo!

Ovim putem još jednom zahvaljujemo Tamari Vučković na prekrasnom, veselom i nadasve poučnom susretu, kao i Dječjoj knjižnici 'M2' na organizaciji istoga.