> KNJIŽNICA

Suli i 2.a u Dječjoj knjižnici 'M2'

Autor: Kristina Jakoubek, 3. 5. 2024.

U utorak su, 30. travnja, učenici 2.a razreda u pratnji učiteljice i knjižničarke posjetili Dječju knjižnicu 'M2' gdje ih je dočekala dječja spisateljica Maja Šimleša.

Ova vesela dječja književnica najprije je naše učenike upoznala sa svojom serijom slikovnica 'Suli u avanturi', te novom slikovnicom 'Slikobasne', a zatim im je pročitala 'Suli u avanturi: Lovci na snove'. Tijekom čitanja se razgovaralo o važnim životnim pitanjima – kako i zašto treba vježbati mišiće mozga, kakve snove sanjamo, što činimo da ostvarimo svoje snove, što možemo učiniti kada nam se netko ruga,  i sl.

Uz razgovor, vesela i razigrana pitanja, naši su učenici naučili i kako nastaje knjiga, što radi pisac, a što ilustrator, kako se tiska knjiga, ali najvažnije od svega, koliko je čitanje važno.

Uz autoricu je u posjet Dječjoj knjižnici M2 došla i njena žirafa Suli pa su tako učenici imali priliku čuti kako je Suli nastala, kako provodi svoje vrijeme te što radi kada ne ide na susrete s djecom.

Ovim putem još jednom zahvaljujemo Maji Šimleši i njenoj Suli na prekrasnom, veselom i nadasve zanimljivom susretu, kao i Dječjoj knjižnici 'M2' na organizaciji istoga.