Učenici OŠ K. Š. Gjalskoga iz Zagreba ugostili su glumca u filmu Uzbuna na Zelenom Vrhu

Autor: Kristina Jakoubek, 11. 2. 2019.

Još jedan zanimljivi susret organizirali su učenici 4. a razreda pozvavši u goste Jakova Piljeka, mladog glumca koji glumi Crnog u filmu Uzbuna na Zelenom Vrhu, redateljice Černić Čejen, a prema romanu Ivana Kušana.

Jakov je oduševio učenike zanimljivim, iskrenim i duhovitim prepričavanjem događaja sa snimanja. Na taj im je način približio filmska izražajna sredstva koja su obradili u sklopu medijske kulture. Učenici, među kojima je i Jakovljev ponosni brat Martin, postavljali su mu brojna pitanja, o tehničkim pojedinostima snimanja i pripremanju za ulogu. Napomenuo je da je prva iskustva s filmom stekao kroz niz filmskih radionica.

Iako je većina učenika već gledala film, toliko im se svidio da ga žele još jednom pogledati,ovaj put s još većom pozornošću.

Helga Mihaljević Jurić