Suradnja učenika 4.a razreda OŠ K. Š. Gjalskoga iz Zagreba s udrugom KUMULUS na razvoju životnih vještina i edukaciji na temu Čovjek i zdravlje

Autor: Kristina Jakoubek, 11. 2. 2019.

Učenici 4. a razreda ostvarili su vrijednu suradnju s Udrugom KUMULUS. Kroz dvije radionice na temu Komunikacija na zanimljiv su način - crtežima u paru, osvijestili važnost pravila pri komuniciranju. Bilo je vrlo zabavno slušati što je učenik htio poručiti učeniku s kojim je komunicirao samo crtežom, a što je taj učenik uspio razumjeti. Susreli su se sa zanimljivim primjerima i dobre i loše komunikacije, koju, zaključili su, možemo vježbanjem unaprijediti.

Članica Udruge i pedagoginja u Medicinskoj školi učenicima je organizirala sat ponavljanja sadržaja iz nastavne cjeline „Čovjek, to sam ja“. Proučavajući modele dijelova čovjeka, utvrdili su stečena znanja. Osobito su zanimanje pokazali za promatranje različitih vrsta tkiva pomoću mikroskopa.

Zahvalili su profesorici biologije koja je pripremila ovaj sat i odvojila vrijeme za njihovo poučavanje.

Helga Mihaljević Jurić