Učenici 4.a razreda OŠ Ksavera Šandora Gjalskoga iz Zagreba na Satu programiranja (Hour of Code)uz vođenje udruge eSTUDENT

Autor: Kristina Jakoubek, 4. 1. 2019.

Sat programiranja (Hour of Code) održan je 6. prosinca 2018. godine, na Fakultetu elektrotehnike i računarstva.

Radionicu slaganja i programiranja LEGO Mindstorms uređaja održali su članovi studentske udruge eSTUDENT, a na radionici su sudjelovali učenici 4.a razreda OŠ Ksavera Šandora Gjalskoga iz Zagreba.

Cilj ovog događanja je popularizacija programiranja, algoritamskog načina razmišljanja, ali i cijelog STEM područja.

Sat programiranja najveći je obrazovni događaj na svijetu, na kojemu je do sad sudjelovalo preko 100 milijuna učenika iz više od 180 zemalja diljem svijeta. Ovaj događaj djecu uvodi u svijet informatike i programiranja, a osmišljen je tako da demistificira računala i programiranje te pokaže kako baš svatko u samo sat vremena može naučiti osnove programiranja, algoritamskog razmišljanja i rješavanja problema.

Helga Mihaljević Jurić