Interdisciplinarna nastava geografije i engleskog jezika

Autor: Biljana Šalić, 6. 6. 2016.

Dana 25. svibnja 2016. godine učenici 6.a razreda prisustvovali su interdisciplinarnim nastavnim satima geografije i engleskog jezika. Šestaši su tijekom ove školske godine obrađivali nastavne cjeline o Sjedinjenim Američkim Državama pa su profesorica geografije, Davorka Strmečki i profesorica engleskog jezika, Jasminka Piralić odlučile provjeriti njihovo znanje na zajedničkoj nastavi.

Prvi dio bio je posvećen engleskom jeziku. Učenici su dobili različite tipove zadataka koje su rješavali u grupama. Pitanja o američkim  gradovima, državama, znamenitostima i utjecajnim Amerikancima koji su obilježili američku povijest i slušanje popularne američke glazbe koju izvode neki od najutjecajnijih izvođača današnjice neki su od zadataka koji su im bili postavljeni, a oni su ih vrlo uspješno rješavali.

U drugom dijelu posvećenom geografiji morali su slagati slagalice koje su prikazivale značajna mjesta (nacionalne parkove, gradove, spomenike...) koja su morali smještati u odgovarajuće države prema geografskoj širini i dužini. Nakon toga rješavali su osmosmjerke i križaljke s geografskim pojmovima vezanim uz SAD.

Zahvaljujemo svim učenicima i njihovim roditeljima koji su pripremili ove tradicionalne američke delicije kao i učeniku 7.a razreda, Marku Hećimoviću, koji je preuzeo ulogu DJ-a i puštao glazbu američkih izvođača!

Učenici, profesorice i ravnateljica složili su se da bi ovakve interdisciplinarne sadržaje trebalo što češće implementirati u nastavu kako bi usvajanje nastavnog gradiva bilo što zanimljivije i zabavnije!

Jasminka Piralić