Izvrsni rezultati na „Klokanu bez granica“

Autor: Biljana Šalić, 5. 5. 2016.

U četvrtak 17. ožujka 2016. godine u našoj školi održano je međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica" na kojem su sudjelovali prijavljeni učenici naše škole.  Moto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala, dok je njezin cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama.

Rezultati natjecanja najbolje plasiranih učenika objavljeni su 2. svibnja 2016. godine na mrežnim stranicama Hrvatskog matematičkog društva te su se među 10% najboljih učenika (od njih čak 11 000) našla i naša 4 učenika.

Ponajviše čestitamo:

Alanu Ivankoviću, učeniku 5.a razreda, na osvojenom 1. mjestu i svim točno riješenim zadacima (120/120 bodova)

Lari Glamuzini, učenici 5.b razreda, na osvojenom 9. mjestu (110/120 bodova)

Lindi Žagmešter, učenici 5.b razreda, na osvojenom 19. mjestu (105/120 bodova)   i

Luciji Šegon, učenici 5.a razreda, na osvojenom 23. mjestu (103.75/120 bodova)

Osim učenika 5. razreda izvrsne rezultate ostvarili su i učenici 6. i 7. razreda:

Lucija Vrankovečki, učenica 6.b razreda osvojila je 10. mjesto ( 110/120 bodova)

Nikola Črček, učenik 7.a razreda osvojio je 13. mjesto (107,5/120 bodova)

Sara Turkalj, učenica 7. b razreda osvojila je 47. mjesto (95,75/120 bodova)

Bravo "klokanići", samo tako nastavite!

Više o samom natjecanju, propozicijama natjecanja i zadacima s natjecanja možete pročitati na web stranicama Hrvatskog matematičkog društva: http://www.matematika.hr/klokan/2016/

Sandra Nasić