Rad naše učenice na županijskom LIK-u

Autor: Biljana Šalić, 7. 3. 2016.

Učenica 7. b razreda Rada Iva Sibila i njezin likovni rad izabrani su između 118  najuspješnijih radova na županijskom natjecanju-izložbi učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna LIK 2016. Školska razina natjecanja održana je 29. siječnja 2016. u našoj školi, a od 8 radova koji  su poslani na županijsku razinu, njezin je izabran kao jedan od najuspješnijih u županiji.

Likovna tehnika bila je grafička tehnika visokog tiska - kartonski tisak. Tema-poticaj ove je godine bio Mediteran u meni, a pristiglo je gotovo 500 radova iz cijele županije. Konkurencija je bila velika, a županijsko prosudbeno povjerenstvo imalo je težak zadatak.

Radovi su se bodovali prema sljedećim komponentama: divergentno mišljenje ideja i rješenja, likovni problem i ključni pojmovi, razumijevanje i kreativna primjena likovnih tehnika, povezivanje/interdisciplinarni pristup i korelacijski pristup. No za izložbu su izabrani samo najbolji radovi pa je tako i naša Rada Iva dospjela u društvo najuspješnijih. Njezin rad ipak nije prošao na državnu razinu, no sudjelovanje na županijskom natjecanju-izložbi itekako je velik uspjeh i vjetar u leđa našoj Radi Ivi. ( Na fotografijji je njezin rad u trećem redu desno.) Čestitamo!

Ljubica Čubrilović