Božićni maestro

Autor: Biljana Šalić, 24. 12. 2014.

„Malo je noći koje su tihe. Malo je noći u kojima se čuju samo otkucaji našeg srca. Trebalo bi takvih noći biti više u našim životima. Ovo je noć koja je tiha, a naša će srca kucati u zvuku nota.“

Ovaj lijep početak konferanse uveo nas je u večernju božićnu glazbenu čaroliju.

U prvom dijelu koncerta nastupili su veliki zbor i solisti na instrumentima, a učenici 3.a razreda izveli su igrokaz „Božićna bajka“. Zatim je uslijedilo iznenađenje: Božićni maestro.

Četiri učenika dirigirala su malim zborom, pred publikom i komisijom, uz izvrsne voditelje koji su odlično odigrali uloge Renea i Igora.

Posebno ugodno iznenađenje bio je muški zbor koji je zajedno sa ženskim zborom otpjevao rusku pjesmu Korobušku i zaslužio veliki pljesak.

Za originalan i zanimljiv koncert zaslužne su: profesorica Irena Garaj Pavlić, učiteljica Irena Vitaljić, profesorica Meri Pupačić, učiteljice Ljiljana Resner, Vitka Vukojević, Mirela Pinek  i profesorica Lajla Hiršl koja je stvorila lijep estetski ugođaj.

Hvala svim roditeljima koji su dali svoj prilog za naš humanitarni božićni koncert, koji je bio namijenjen potrebitim obiteljima u našoj školi.