Večernji list objavio vijest o našem školskom prijatelju Miletu

Autor: Biljana Šalić, 20. 12. 2014.

Bivši beskućnik i đaci darovali kolače ljudima u pučkoj kuhinji

Mile Mrvalj ispričao im je svoju životnu priču, pa su učenici pomogli beskućnicima i uljepšali im blagdane

–Djeca su nekoliko dana nakon moga predavanja imala božićni sajam u školi, pa su odlučili sve kolače darovati beskućnicima. To me učinilo jako sretnim. Velike su to emocije, jer su osnovnoškolci najiskreniji, pa je lijepo vidjeti da su socijalno osjetljivi - poručio je Mile Mrvalj, kojeg u OŠ Ksavera Šandora Gjalskog zovu 'naš školski beskućnik'.

Znaju se, naime, već nekoliko godina, jer Mile često sudjeluje u njihovim akcijama, te uvijek rado djeci prenosi svoje životne priče.

–Bio sam tužan, jer sam čuo priču o tužnom i žalosnom životu simpatičnog i dragog čovjeka, koji je čovjek kao i ja - jedan je od komentara učenika petog razreda nakon predavanja koje im je održao Mile.