Pseći modeli

Autor: Biljana Šalić, 12. 12. 2014.

Višegodišnja uspješna suradnja školske knjižnice i Dječje knjižnice Medveščak se nastavlja. Održana je kiparska radionica za učenike 4.a razreda.

Akademski kipar Krunoslav Međimorec uveo je učenike u jedan od dva osnovna načina nastanka kiparskih oblika: modeliranje

Pritiskivanjem, razvlačenjem, dodavanjem i oduzimanjem, vješte učeničke ruke oblikovale su glinu u najboljeg čovjekovog prijatelja - psa. Umjetnička djela možete pogledati u izlozima Dječje knjižnice Medveščak.

U drugom obrazovnom razdoblju slijedi odlamanje i odsijecanje kamena odnosno drugi način nastanka kiparskih oblika: klesanje.

"Kad radiš nešto od gline, moraš imati puno strpljenja." Lucija B.

"Doživjela sam pravo čudo, uspjela sam napraviti psa." Karla

"Kada sam počeo oblikovati psa, bilo je dosta teško odrediti kako će on izgledati, no napravio sam ga." Vito

"Volio bih to ponoviti jer nemam zamjerke." Dominik

Učiteljica Mirela Pinek