Proporcija luda nalazi se svuda

Autor: Biljana Šalić, 10. 12. 2014.

Spoji kvadrate, Životni vijek životinja, Životinjska vaganja, Proporcija luda nalazi se svuda… Ovo su samo neki od naziva zanimljivih matematičkih igara koje su učenici od 1. do 8. razreda rješavali tijekom Večeri matematike koju su u našoj školi 4. prosinca organizirale profesorice Biserka Bjelotomić, Sandra Nasić, profesori Marko Štefanec i Željko Papković, a u nižim razredima učiteljice razredne nastave.

Što je Večer matematike?

Večer matematike skup je interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici, a organizira se na nivou cijele Hrvatske. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što je matematika i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, iako nismo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Osmaši su pomagali u rješavanju zadataka učenicima četvrtih razreda, a bili su i suci na natjecanju učenika sedmih razreda koje je organizirao prof. Marko Štefanec.

Obilježavanju Večeri matematike pridružili su se i učenici četvrtih razreda, a učiteljice Helga Mihaljević Jurić i Mirela Pinek pozvale su i roditelje koji su se rado odazvali pozivu i pomagali učenicima u rješavanju zanimljivih matematičkih zadataka.

Za učenike 1.a i 1.b razreda u produženom boravku učiteljice Lucija Vičić i  Ana-Marija Šovagović Zuzjak organizirale su umjesto večeri - Dan matematike.

S učenicima su igrale različite matematičke igre i pritom su se svi odlično zabavljali: Matematički memory, Staza s bombonima, Tko će dobiti veći broj?, Oboji bundevu prema zadanim zadatcima

Učenici su bili toliko sretni zbog dana provedenog na ovakav način, da su na ploči crtežima izrazili svoje veselje. Na kraju su oduševljeno rekli da bi mogli češće imati Dan matematike, s čime su se učiteljice složile i pospremile materijale za matematičke igre za neku drugu priliku.