Filmska večer na Ksaveru

Autor: Biljana Šalić, 3. 12. 2014.

Učenici osmih razreda u utorak, 25. 11. 2014. g., prisustvovali su Filmskoj večeri na Ksaveru.

Gledali su film Billy Elliot na engleskom jeziku i prepoznali stereotipe o dječacima i djevojčicama u njemu te predrasude o zanimanjima kojima se muškarci ne bi trebali baviti.

Film je učenicima bio zanimljiv i dirnuo je mnoge svojom toplom porukom o ljubavi koja uspije  nadvladati sve stereotipe i predrasude i poštovati čovjeka onakvim kakav on jest.

Učenici će za nastavu Engleskoga jezika napisati osvrt na film na engleskom jeziku, a za nastavu Hrvatskoga jezika odgovorit će na pitanja na nastavnome listiću te iskazati svoje mišljenje o stereotipima i predrasudama u filmu i u svakodnevnom životu.

Lidija Sykora Nagy, prof., Jasminka Piralić, prof.