Četvrtaši u Hrvatskom saboru

Autor: Biljana Šalić, 24. 11. 2014.

„Kad sam ušla u Hrvatski sabor osjećala sam se važno jer sam hodala po crvenom tepihu.“ Lucija B.

„Bila mi je čast i ponos hodati po podu Hrvatskog sabora.“ Lovro

„Naučila sam da se u Hrvatskom saboru donose zakoni.“  Helena

„Osjećala sam se nekako svečano i poslovno.“ Lucija Š.

„Nisam mogla vjerovati da sve to vidim, sve je bilo otmjeno.“  Lara

U srijedu, 19. studenoga 2014. godine, učenici 4.a razreda posjetili su Hrvatski sabor. Prošli su kroz predvorje saborske zgrade i dio protokolarnih prostora. S galerije Velike vijećnice nazočili su plenarnoj sjednici.

Prepoznali su bivšeg ministra Slavka Linića koji je u tim trenucima imao riječ, aktualnog predsjednika Sabora Josipa Leku, dok im je zastupnik Damir Kajin mahnuo sa svog zastupničkog mjesta.

Stručni vodič upoznao ih je s osnovnim povijesnim činjenicama Hrvatskog sabora, pojasnio im funkcioniranje Sabora i ključne pojmove (Sabor, zastupnik, Ustav, zakon, plenarna sjednica itd.). Ovim posjetom učenici su upotpunili svoje znanje iz prirode i društva te građanskog odgoja.

Učiteljica Mirela Pinek