Zvuci naše eko-himne na Cvjetnom trgu

Autor: Biljana Šalić, 30. 4. 2014.

Već treću godinu zaredom naša je škola sudjelovala u projektu „DM-Green City“, manifestaciji kojom se obilježava Dan planeta Zemlje. U subotu 19. travnja na Cvjetnom trgu učenici 4.a i 2.b razreda, s učiteljicama Ines Buterin, Ljiljanom Resner i profesoricom Irenom Garaj Pavlić, otvorili su program izvođenjem naše eko-himne „Najljepše“.

Nakon izvođenja himne i govora gradonačelnika Milana Bandića, učenici su podijeljeni u tri radionice: izrađivali su nakit od otpadnog tekstila, slušali predavanje o zbrinjavanju otpada te sudjelovali u kvizu o ekologiji.

U kvizu su naši učenici pobijedili, a nagrade im je uručio osobno predsjednik RH Ivo Josipović. Bravo za Anu Helenu Firinger, Antoniu Leonu Turinu, Karla Antolića i Matiju Tina Klarina učenike 4.a razreda!

Učiteljica Ljiljana Resner