Dan kućnih ljubimaca

Autor: Biljana Šalić, 25. 4. 2014.

Dan kućnih ljubimaca 24.4. protekao je u druženju s mačkama, hrčcima, kunićima, kornjačama i psima. Glavni organizatori bili su učenici 1.a i 2. b razreda sa svojim učiteljicama. Učenici su najprije mogli uživati u lutkarskom igrokazu učenika 1. a razreda „Izbor za osobu godine“ koji je nastao zajedničkim radom prvašića i učiteljice Ljerke Bogović Šaš. Učenici 2.b razreda sa svojom učiteljicom Ines Buterin pripremili su zanimljive „Vijesti za kućne ljubimce“.

Ugostili smo i predstavnike Skloništa za nezbrinute životinje Dumovec i njihova dva psića spremna za udomljavanje. Nažalost, psići zasad nisu pronašli nove vlasnike, ali smo, prodajući rukotvorine učenika prvog razreda, predmete iz Zagrebačkog životinjskog kutka i prikupljajući priloge u našu dalmatiner-kasicu prikupili sredstva koja ćemo donirati Azilu Dumovec.

Učenici četvrtih razreda pažljivo su pratili radionicu koju su vodile volonterke iz Skloništa Dumovec o pravilnom postupanju sa psima. Učenici drugih i trećih razreda pogledali su film "Lassie se vraća kući". Mazili smo mačiće, psiće, zečiće i hrčke, razgovarali s njihovim vlasnicima i sve zabilježili fotoaparatima.

Zahvaljujemo mamama prvog razreda koje su koordinirale prodaju na štandu i pedantno bilježile zaradu. Puno hvala i svim ostalim roditeljima kojima nije bilo teško, na kraju radnog dana, dovesti svog ljubimca i družiti se s nama. Fotografije pogledajte u galeriji ( ili na web stranici 1. a ).