Družili smo se s Kotom i Astrom

Autor: Biljana Šalić, 2. 4. 2014.

U okviru projekta „Kućni ljubimci“ u petak 21. ožujka bili smo u knjižnici Medveščak. Ondje smo susreli pse Kotu (graničarski ovčar) i Astru (aljaški malamut). Kota ima jedno smeđe, a drugo plavo oko, što je često kod te vrste pasa. Jako su dobro dresirani.

Psi mogu raditi kao terapijski, spasilački, policijski, psi vodiči i sportski psi. Psu se ne smije prilaziti sa stražnje strane i rukom prema glavi. Treba čekati da on prvi priđe nama, ako želi. Psi mogu nanjušiti čovjeka ispod lavine, te mogu odvući ljude na sigurno. Kad nađu čovjeka mogu lajati pet minuta, neprestano.

Naučili smo što psima smeta, što im je ugodno i što znači kad reže. Čuli smo da psima ne smijemo nauditi, te se ne smijemo derati na njih. Vidjeli smo kako Kota i Astra plešu, slušaju naredbe i ne jedu hranu s poda. Pokazali su nam kako dresirati psa, što sve mogu napraviti (sjesti, leći, plesati). Poslije dobiju zasluženu nagradu: hranu, a nekad i samo „Bravo“! Bilo ih je zabavno gledati.

Učenici 2.a i 2.b razreda