Pobjednica natječaja The most interesting facts about Shakespeare and England in the 16th century

Autor: Biljana Šalić, 28. 2. 2014.

Na početku ove školske godina otvoren je natječaj za učenike predmetne nastave, a zadatak je glasio: pronađi najzanimljiviji detalj o Willu Shakespeareu ili  Engleskoj 16.stoljeća, napiši ga na engleskom jeziku i ubaci u Juliet's balcony u školskoj knjižnici!

Balkon se tijekom proteklih mjeseci napunio, a među brojnim zanimljivostima nije bilo lako odlučiti se samo za jednu. Ali kartice jedne učenice ipak su odnijele pobjedu! Ida Kukić, učenica 7.a razreda, zaista se potrudila, nije napisala jednu već pet zanimljivosti vezanih uz zadane teme! Zainrigirali su je Shakespeareovi roditelji, njegove 'izgubljene godine', činjenica da njegovo ime danas vjerojatno ne pišemo točno, zatim zlatna naušnica s kojom se pojavljuje na nekim prikazima, te nedoumica oko podatka da je možda bio varalica! Nećemo Vam više otkrivati o Idinim karticama, dođite i pogledajte ih na panou u školskoj knjižnici gdje možete vidjeti i odličan Shakespeareov portret koji je također nacrtala Ida!

Zahvaljujemo svim učenicima koji su se potrudili i napisali kuriozitete o najvećem dramatičaru svih vremena!

Jasminka Piralić, prof.