Quiz William Shakespeare – life and works

Autor: Biljana Šalić, 28. 2. 2014.

Da su Marija Piliškić i Tomislav Teški iz 8.b razreda odlični tvorci i voditelji kvizova znamo već odavno, a to su nam iznova potvrdili sudjelovanjem u ovogodišnjem projektu Shakespeare na Ksaveru.

Osmislili su pitanja za polufinale kviza, natjecanje u poznavanju života i djela Willa Shakespearea, za učenike sedmih i osmih razreda. Pobjednici, učenici 7.b i 8.b razreda,  svoje su znanje odmjerili u velikom finalu gdje su bolje znanje pokazali učenici 7.b  Timea Gašpert, Helena Zekan, Ante Ledić i Jakov Nakić. Za pokazano znanje nagrađeni su magnetićima i privjescima s likom Barda te simboličnim diplomama.

Velika pohvala svim sudionicima kviza (Marinu Vedrišu, 7.a, Vidu Gašparoviću, 7.a, Luki Puntijaru, 7.a, Ivani Madunić, 7.a, Juliji Schwaiberger, 7.b, Lovri Zokoviću, 8.a, Franu Naletiliću, 8.a, Bruni Aureru, 8.a, Lovelu Liscu, 8.a, Petri Totar, 8.b, Patriku Gregoviću, 8.b, Meliti Pulić, 8.b, Lari Puškarić, 8.b, Klei Križ, 8.b i Klari Tomašković, 8.b) koji su vrlo ozbiljno shvatili svoje sudjelovanje i dobro se pripremili za natjecanje sa svojim vršnjacima!

Jasminka Piralić, prof.