Večer poezije

Autor: Biljana Šalić, 18. 2. 2014.

U našoj školi održana je večer poezije pod nazivom Valentinovo sa Shakespeareom.

Dana 17. veljače 2014. u 18.45 u romantičnom ozračju intimne atmosfere, uz glazbu koju su na violinama izvodile Marija Kladarin (8.a) i Josipa Subotić (8.b) te Patrik Gregović (8.b) na gitari,  u našu su se školu nježno uvukli stihovi Shakespeareovih soneta (krasnoslovili su ih učenici na engleskom i na hrvatskom jeziku) u interpretaciji Lovre Zokovića (8.a), Rine Crnjaković (8.a), Marije Piliškić (8.b), Zrinke Pećanić (8.b) i Lare Puškarić (8.b).

Povodom Valentinova učenici šestih i osmih razreda napisali su više od 40 pjesama ljubavne tematike, a prosudbeno je Povjerenstvo odabralo 25 pjesama na hrvatskom jeziku i 5 na engleskom jeziku za izvođenje na Večeri poezije.

Povjerenstvo je odlučilo nagraditi diplomama  tri pjesme na hrvatskom jeziku i jednu na engleskom. Dobitnici nagrada za najljepše valentinovske pjesme su: Maks Rakar: Svitanje (6.b), Klara Tomašković: Pjesma bez naslova (8.b), Patrik Gregović: Obrisi (8.b) i Petra Brkić: What is love? (8.a).

S nadom da se uskoro vidimo na ponovnoj Večeri poezije, pozdravljaju vas stiholjupci ljubavne poezije, romantike i glazbe.

Meri Pupačić, prof.