Čarolije filmske maske

Autor: Biljana Šalić, 5. 2. 2014.

Jedan od ciljeva interdisciplinarnog projekta predmetne nastave Shakespeare na Ksaveru je učenicima približiti mnoge vrste umjetnosti, a jedna od njih je i filmska umjetnost. Nakon odgledanih filmova Shakespeare in Love i Romeo+Juliet ugostili smo svjetski poznatu majstoricu filmske maske gđu Anu Bulajić Črček.  Zanimljivi scenariji, upečatljivi glumci, domišljati redatelji – sve su to elementi koji čine dobar film, a jedan od najzanimljivijih aspekata filma zasigurno je i filmska maska. Zanimljivo predavanje o filmskim maskama – zašto su važne, kako nastaju i kakav učinak imaju na gledatelje, te sjajna demonstracija na učenicima pokazali su nam zašto je zanimanje majstora filmske maske jedan od najkreativnijih i najzabavnijih poslova filmske umjetnosti!

Zahvaljujemo majci našeg učenika što se odazvala našem pozivu i pridonijela obogaćivanju našeg projekta.

Jasminka Piralić, prof.