Najvažniji ljudi i događaji u Engleskoj 16. stoljeća

Autor: Biljana Šalić, 5. 2. 2014.

Kako je izgledalo razdoblje intriga i zavjera u Engleskoj 16. stoljeća, kako je vladala Elizabeta I i zašto je s njom završila dinastija Tudora, zašto je Henry VIII utemeljio Englesku crkvu, te zašto je španjolska mornarica napala Englesku i neslavno završila svoju pomorsku invaziju saznali su učenici sedmih i osmih razreda na interdisciplinarnim satima povijesti i engleskog  jezika održanim u siječnju 2014.

Nakon PowerPoint prezentacije i rješavanja radnih listića stigao je najzanimljiviji dio sata – slaganje puzzli s likovima Elizabete I, Henrya VIII, Anne Boleyn, Francisa Drakea i Williama Shakespearea. Koliko su naši učenici bili uspješni u slaganju puzzli, pogledajte na povijesnom panelu na prvom katu naše škole!

Željko Šilović, prof.