Bravo, Sven!

Autor: Biljana Šalić, 20. 11. 2013.

Dugotrajni pljesak, pa čak i uzvici oduševljenja publike, čuli su se nakon premijere opere „Okretaj zavrtnja“ Benjamina Brittena u HNK Šibenik koja je nastala u koprodukciji HNK Šibenik i HNK „Ivana pl. Zajc“ iz Rijeke.

Ova vijest za našu školu posebno je zanimljiva jer u operi „Okretaj zavrtnja“ nastupa naš učenik 7.a razreda Sven Jagarinec!

Kazališna kritika zabilježila je sljedeće: „ … posebne simpatije izazvao je trinaestogodišnji Sven Jagarinec, inače solist “Zagrebačkih dječaka”.

No taj uspjeh nije došao preko noći. Sven je nastupao i u operi Carmen G. Bizeta u suradnji sa zagrebačkom Muzičkom akademijom u Zagrebu i  Rijeci.
Kao solist zbora Zagrebački dječaci bilježi nastupe: na Božićnom koncertu u Ciboni 2011.,u Requiemu Mauricea Durufléana 21. Svečanostima pasionske baštine u Zagrebu, u Requiemu Gabriela Fauréa, na Svečanom koncertu povodom obilježavanja 20 godina rada zbora Zagrebački dječaci u Muzeju Mimara u Zagrebu 2012. ( Jutro I. Lhotke Kalinskog, Put, praizvedba, S. Drakulić itd.), te u emisiji Dobro jutro Hrvatska i u ciklusu Majstori svirači HRT-a, emitirane u ljeto 2013.

Veselimo se što ćemo čuti Svena na našem Božićnom koncertu. Tom prigodom otpjevat će nam „Tihu noć“. Ponosni smo na Svena i želimo mu uspješan nastavak karijere koja je započela već u školskim klupama! A trinaest mu je godina tek…