Mali šekspirolozi na predstavi Ukroćena goropadnica (The Taming of the Shrew) u kazalištu Komedija

Autor: Biljana Šalić, 29. 10. 2013.

Ukroćena goropadnica predstava je koju su Mali šekspirolozi pogledali u listopadu 2013. godine. Prateći zgode i nezgode oko udaje dviju sestara, krotke i promućurne Biance i divlje i temperamentne Katarine, upoznali smo i cijelo jedno zabavno društvo oko njih. Šašave prosce i njihove budalaste sluge, smiješne očeve i zaljubljene mladiće kojima je ljubav posve zamaglila vid. Upoznali smo mali svijet veselih ljudi koji se vrti brzo, živo i dinamično kao šareni vrtuljak. Majstor u oslikavanju karaktera, William Shakespeare, ponovno nas je osupnuo svojim sjajnim poznavanjem ljudske prirode, svojom moći da nam kroz duhovite situacije progovori o nama samima, kao da vidi i sudjeluje u našem životu i dan danas.

Slobodni, jaki, strastveni i nesputani – junaci ove komedije pružili su nam inspiraciju da budemo iskreni i svoji, baš onakvi kakvi su likovi koji su prošetali pozornicom. Klasika se u modernom ruhu i u velikom stilu vratila na daske Komedije. Goropadnica je stigla u furioznom tempu. A i kako drukčije! I kad bude ukroćena, Goropadnica će sagnuti glavu tek da bi primila naš pljesak.

Jasminka Piralić, prof.