Poseban kao životinja

Autor: Biljana Šalić, 29. 10. 2013.

U srijedu 23.10.2013. učenici 5.a i 5.b razreda proveli su predivno jesensko prijepodne u Zoološkom vrtu tijekom izvanučionične nastave iz prirode.

Znate li koja je najveća sova u Hrvatskoj? Koliki je raspon krila bjeloglavog supa? Čemu služi rep klokanu, a čemu gepardu? Zašto zebre žive u skupinama? Odgovore na ova i mnoga druga pitanja učenici dobili su na zanimljivim radionicama "Poseban kao životinja" i "Crvena uzbuna".

Učenici su imali priliku upoznati kako se zmije hrane, kako biljožderi love svoju hranu, kako možemo razlikovati biljoždera od mesoždera, zašto mesožderi imaju kraće probavilo od biljoždera. Pažljivo su pratili predavanje, promatrali lubanje ljame, vuka, čimpanze te crtali i opisivali zube.

Naučili su što su ugrožene, a što zaštićene životinje te kakve su to invazivne vrste.  Imali su i priliku dodirnuti mliječnu zmiju i žutouhu kornjaču.

Anica Banović, prof.