PRVI U ORIJENTACIJSKOM TRČANJU

Autor: Biljana Šalić, 25. 10. 2013.

U subotu 19. listopada sudjelovali smo na Danu otvorenih vrata Gradske četvrti Gornji Grad Medveščak. U prijepodnevnim satima bio je organiziran sportski i kulturno-umjetnički program.

Naša škola prijavila je najviše ekipa za natjecanje u orijentacijskom trčanju, a ekipa učenika 8.b razreda u sastavu: Lea Rakar, Luna Marjan i Dario Domović, pod vodstvom prof. Tomislava Bešlića, osvojila je prvo mjesto. Zlatne medalje uručila im je gđa Tatjana Holjevac.

U kulturno-umjetničkom dijelu programa sudjelovali su učenici nižih razreda. Učiteljice Ines Buterin i Vitka Vukojević došle su sa svojim drugašićima kako bi se predstavili igrokazom „Ah, ta Crvenkapica“, a učiteljica Sanja Ivić predstavila se sa svojim je učenicima 4. b razreda igrokazom „Eko bajka“. Tekst Sanje Pilić „Kakav i takav“ kazivao je Ante Čolak, a njegov nastup pohvalila je učiteljica Irena Vitaljić.

Želja organizatora bila je da se raznovrsnom prigodnim programom predstave brojne udruge, školske i umjetničke skupine s područja Gradske četvrti te da se građani upoznaju s brojnim zanimljivim aktivnostima u koje se i oni sami mogu uključiti.