Zelena bajka

Autor: Biljana Šalić, 3. 6. 2013.

Naša „Zelena bajka“ bila je doista zelena i vesela. Sudjelovao je vrlo velik broj učenika pa je, nažalost,  dvorana Crkve sv. Franje Ksaverskog bila pretijesna za sve koji su željeli vidjeti njihov nastup.

Učiteljica Ljerka Bogović Šaš ove je godine bila zadužena za osmišljavanje i organizaciju priredbe za Dan škole, a učiteljica Irena Vitaljić, voditeljica KUD-a, sudjelovala je i pomagala u uvježbavanjima svih igrokaza učenika nižih razreda.

Učiteljice Ines Buterin, Sanja Ivić i Renata Sabljaš napisale su tekstove zanimljivih igrokaza: Ah, ta Crvenkapica (1.b), Kad bi svi… (3.b), O grašku i kraljevni (4.b), a mali glumci razveselili su i nasmijali svoje mame i tate i učinili ih ponosnim.

Učiteljica Ljiljana Resner potaknula je svoje učenike na literarno izražavanje i uz njezinu malu pomoć nastala su slikovita „Pisma šume“.

Hvala svim mamama koje su pomogle u izradi „šumskih haljina“, kao i svim ostalim mamama koje su pomogle učiteljicama u izradi kostima, nabavci materijala za kostime ili na neki drugi način pridonijele da naša priredba bude i lijep estetski doživljaj.

Učiteljica Helga Mihaljević Jurić uvježbala je dva igrokaza sa svojim učenicima 2.a razreda i sama izradila sve kostime ( uključujući  i onih „stotinu“ papučica na stonozi).

Kazalište sjena i predstava „Drvo ima srce“ učenika 4.a razreda bila je poseban doživljaj i nešto novo što je nastalo iz lutkarske radionice učiteljice Ljerke Bogović Šaš.

Osmaši profesorice Lidije Sykora Nagy sami su napisali tekst i odigrali ulomak iz predstave Kći Lotrščaka M. J. Zagorke, u okviru projekta o ovoj poznatoj hrvatskoj spisateljici, uz redateljsku pomoć svoje profesorice. Iako nisu članovi dramske skupine, pokazali su se kao odlični i uvjerljivi glumci.

Zboraši i flautaši pod vodstvom prof. Irene Garaj Pavlić obradovali su nas s nekoliko novih pjesama. Posebno nas je razveselila  pjesma „Pogledaj, svijet je lijep“ za koju je tekst i glazbu napisala učiteljica Ljiljana Resner, a aranžman i glazbu prof. Irena Garaj Pavlić.  To je još jedna u nizu pjesama koje su napisale naše nastavnice, na što smo ponosni, i sigurni smo da će je u godinama koje slijede naše zborašice vrlo rado pjevati.

Za estetski dojam i uređenje školskih prostora i dvorane u ozračju „Zelene bajke“ pobrinula se, kao i uvijek, prof. Lajla Hiršl i ponovno nas iznenadila svojom neiscrpnom maštovitošću i kreativnošću.

Prezentaciju za „Zelenu bajku“  pripremila je učiteljica Mirela Pinek, a učiteljica Vitka Vukojević bila je važna „logistička“ podrška tijekom svih proba i priprema.

Ponosni smo što imamo vrlo velik broj darovitih učenika, a isto tako što imamo puno kreativnih učiteljica koje su osmislile našu „Zelenu bajku“.

Hvala svim učenicima koji su sudjelovali u priredbi i svim nastavnicama koje su uložile velik trud i mnogo vremena kako bi nas obradovale lijepim doživljajem za naš Dan škole.