Ireland – the Emerald Isle

Autor: Biljana Šalić, 17. 5. 2013.

Dana 30. travnja 2013.g. održan je kviz o Irskoj za učenike sedmih razreda. Kviz su osmislili i vodili učenici sedmih razreda Lovro Zoković (7.a) i Tomislav Teški (7.b). Kvizu je prethodila obrada nastavne jedinice Ireland-the Emerald Isle na satovima engleskog jezika te PowerPoint prezentacija koju su Lovro i Tomislav pokazali učenicima prije početka kviza. Učenici su tako mogli čuti zanimljivosti o geografskom položaju, povijesti, demografiji, kulturi i mitovima i legendama Irske te obogatiti već postojeće znanje. Različitim tipovima pitanja koja bi se najbolje mogla usporediti s nekad vrlo popularnim kvizom Kviskoteka Tomislav i Lovro pokazali su kako učenici uz pravilne smjernice i vodstvo profesora mogu osmisliti i realizirati nastavni sat. Dora Begović, Zrinka Pećanić, Marija Piliškić i Klara Tomašković iz 7.b razreda pokazale su bolje znanje i osigurale pobjedu svom razredu. Na kraju sata svi su učenici dobili nastavne listiće te tako pokazali koliko su naučili o jednoj od najzanimljivijih zemalja engleskog govornog područja.

Tatjana Plećaš i Jasminka Piralić, profesorice engleskog jezika