Čarobnjak i lonac skakutavac

Autor: Biljana Šalić, 26. 4. 2013.

Povodom Svjetskog dana knjige učenici šestih razreda u knjižnici škole čitali su i scenski prikazali bajku  Čarobnjak i lonac skakutavac spisateljice Joan K. Rowling učenicima prvih, drugih i trećih razreda škole.

U vedrom tonu šestaši su pokazali kako čarolija ne pomaže čarobnjacima ako nisu dobri. Lonac skakutavac zato je poučio mladoga čarobnjaka  kako ljudima uvijek treba pomagati, a u tome su mu pomogla i djeca iz publike.

Zajedno su uvjerili čarobnjaka da svoje čarolije počne upotrebljavati na dobrobit svojih susjeda pa je bajka veselo završila.

Čitačice bajke Ivana i Makra, pijanist Jakov,  glumci Ante, Sven, Marin, Luna i Luka, voditeljica Nina te prof. Sykora-Nagy vrlo su uspješno pripremili ovaj mali čitačko-glumački doživljaj, uz veliku podršku naše knjižničarke Sonje Zubović-Pezdevšek.

Pravi poticaj za samostalno čitanje priča i bajki!