Posjet izložbi „Picasso“ i radionica

Autor: Biljana Šalić, 15. 4. 2013.

„S gitarom je počeo i završio.“ (Ante)

„Volio bih biti kao on.“ (Josip)

„Njegove su slike čudne, ali lijepe.“(Pia)

„Dijelove tijela slikao je gdje je želio.“ (Leon)

Ovako su učenici 2.b razreda izrazili svoje dojmove nakon posjeta izložbi „Remek-djela iz Muzeja Picasso“ u Galeriji Klovićevi dvori, na koju ih je povela njihova učiteljica Helga Mihaljević Jurić.

Kustosica Galerije provela je učenike kroz životnu priču jednog od najznačajnijih umjetnika 20. stoljeća, umjetnika čija su djela sinonim za modernu umjetnost. Učenici su zainteresirano slušali o motivima koji se provlače kroz Picassov opus i prepoznavali ih pažljivo promatrajući slike. Nakon izložbe učenici su, uz vođenje likovnih pedagoga, izrađivali gitare rabeći različite materijale. Najuspjeliji učenički radovi bit će uvršteni u katalog Galerije.