POSJET MUZEJU GRADA ZAGREBA

Autor: Biljana Šalić, 22. 3. 2013.

Učenici 3. a posjetili su u petak, 8. ožujka Muzej grada Zagreba, u sklopu nastave prirode i društva i obrađivanja povijesti našega grada. U muzeju su se uz vodiča upoznali s razvojem Zagreba. S velikim zanimanjem pratili su priče koje su im približile život i običaje stanovnika Zagreba od najranije prošlosti do danas.

A što im je bilo najzanimljivije? Evo samo nekih impresija:

Niko Vranešević: „ Najviše mi se svidjela maketa Gradeca i Kaptola. Do muzeja smo išli Jurjevskom ulicom do Ilirskog trga pa u Muzej grada Zagreba. Imali smo dobrog vodiča, pa je bilo još zanimljivije gledati makete, odjeću kakvu su nosili i stari namještaj koji je tada bio u modi.“

Lorena Ivanković: „ U muzeju mi se najviše svidio kip koji prikazuje čovjeka Eduarda. On je izumio prvu mehaničku olovku 1906. godine koju po njemu zovemo penkala. Došao je iz Slovačke u Zagreb, zavolio je Hrvatsko i dodao svome imenu Slavoljub, pa se zvao Edurad Slavoljub Penkala.“

Iva Čustović: „ Meni se sviđa kostim njemačke kraljice u kojem je nastupala Milka Trnina.“

Ana Helena Firinger: „ Jako mi se svidjelo u Muzeju grada Zagreba, a najviše su mi se dopale cehovske škrinje. Od svih mi je najljepša bila postolarska škrinja.“

Pavel Kružić: „ Od svega mi se najviše svidjela Zlatna bula.“

Učiteljica Ljiljana Resner