Radionica Halloween

Autor: Biljana Šalić, 5. 11. 2012.

Vrijeme održavanja: 31.listopada 2012. u 19:00 h. Mjesto održavanja: školska učionica ( u praznoj školi ) dekorirana izrezbarenim bundevama i svijećama. Pravi ugođaj za radionicu na engleskom jeziku.

Što se dešavalo na dan Samhaina, zašto su se gasile vatre u kućama, zašto su se oblačili demonski kostimi i dizala velika buka oko kuća, što je to trick or treating, tko je bio Jack o lantern saznalo je dvadesetak učenika  5., 6., 7. i 8. razreda na radionici Halloween koju je osmislila profesorica Jasminka Piralić.

Učenici su najprije prezentirali tradiciju obilježavanja Halloweena objašnjavajući porijeklo same riječi Halloween koja potječe od engleskog naziva 'All Hallows Eve' koji označava večer prije Dana svih svetih, a običaji vezani uz njegovu proslavu potječu od starih Kelta koji su živjeli na području Irske.

Nakon prezentacija započele su Halloween games – učenici raspoređeni u pet skupina natjecali su se u rješavanju zadataka – Scrambled pumpkins, Halloween wordsearch i Halloween tongue twisters. Pobijedila je grupa The Pumpkins i osvojila slatke nagrade – muffine ukrašene bundevama.

Tijekom ove školske godine održat će se još nekoliko radionica koje imaju cilj upoznavanje s tradicijom i običajima engleskog govornog područja.