Mala planinarska škola

Autor: Biljana Šalić, 18. 10. 2012.

Što od svih ovih stvari koje je učiteljica Renata Sabljaš stavila u svoj ruksak treba ponijeti na planinarenje? Pitali su se to učenici iz 4.b razreda, članovi Planinarsko-ekološke skupine koju vodi njihova učiteljica. U čudu je bio i predsjednik HPD-a „Sokol“ Dubravko Šalata koji je učenicima na početku sata lijepo objasnio što sve trebaju znati o planinarenju. Nakon što je iz velikog ruksaka izvadila gomilu stvari ( porculanski tanjurić, veće i manje limene kutijice za kolače, plastične čaše, slamke, salvete, litru mlijeka, krušku, jabuku, mandarine, čokoladicu, dvije vrste kruha, sir, luk, vodu, Cedevitu… ) učiteljica je učenicima zadala zadatak da na nastavnom listiću napišu što je nacrtanom pužu-planinaru doista nužno ponijeti u svom ruksaku na planinarenje.

Učenici su prepoznali i izdvojili suvišne stvari. Planinarsko-ekološka skupina svoj će novi zadatak dobiti u šumi, na sljedećem planinarenju - na vrh Medvednice.

Ako ste i vi, dragi učenici ( i roditelji), želite pridružiti, javite se svojim učiteljicama ili razrednicima.