KNJIŽEVNI SUSRET SA SILVIJOM ŠESTO

Autor: Kristina Jakoubek, 14. 3. 2023.

Učenici četvrtih razreda su u srijedu, 8. ožujka, u pratnji učiteljica i školske knjižničarke posjetili Društvo hrvatskih književnika. U Društvu hrvatskih književnika dočekao ih je moderator književnog susreta i autor mnogobrojnih knjiga za djecu - Hrvoje Kovačević. G. Kovačević je poželio dobrodošlicu našim učenicima, a zatim ukratko predstavio osnovne informacije o Društvu hrvatskih književnika i njegovoj povijesti.

Nakon toga, naši su učenici imali priliku upoznati književnicu i autoricu popularnih knjiga za djecu i mlade – Silviju Šesto. Autorica je uz pomoć jednog učenika predstavila svoju novu slikovnicu "E - Crvenkapica". Zajedno su pročitali i odglumili različite dijelove humoristične slikovnice.

Tijekom susreta, autorica je za učenike organizirala 'nagradne igre' u kojima su mogli osvojiti prigodne poklončiće kao što su rokovnici, straničnici, knjige i sl., a u posljednjem dijelu susreta, autorica je strpljivo i humoristično odgovarala na mnogobrojna i zanimljiva pitanja naših učenika.

Ovom prilikom još jednom zahvaljujemo Društvu hrvatskih književnika, Hrvoju Kovačeviću te Silviji Šesto na zanimljivom i poticajnom susretu.