PREDAVANJE O CELIJAKIJI

Autor: Mario Keča, 2. 3. 2023.

Poštovani roditelji

Udruga CeliVita osnovana je 2014. godine i od tada provodi cijeli niz projekata usmjerenih na zaštitu zdravlja i poboljšanje kvalitete života oboljelih od celijakije, svih osoba na zdravstveno uvjetovanoj prehrani bez glutena te članova njihovih obitelji. Celijakija je doživotna, sistemska autoimuna bolest uvjetovana unosom glutena kod osoba s genetskom predispozicijom. Jedini lijek za celijakiju je striktna prehrana bez glutena koja je prilično zahtjevna radi mogućnosti kontaminacije glutenom prilikom pripreme i posluživanja hrane. Kršenje stroge prehrane može rezultirati ozbiljnim malignim i nemalignim komplikacijama bolesti.

Ovim vas putem obavještavamo i pozivamo da se uključite u online predavanje koje će članovi Udruge i liječnici iz KBD Zagreb održati na temu uključivanja djece s celijakijom u odgojno-obrazovnim ustanovama Grada Zagreba, s ciljem zaštite njihovog fizičkog i mentalnog zdravlja. Uključivanje podrazumijeva organizaciju prehrane  bez glutena, ali prilagodbu školskih kurikula te edukaciju i senzibilizaciju djece i odgojno-obrazovnih djelatnika u predškolskim ustanovama i osnovnim školama koje pohađaju djeca s celijakijom.

Udruga će vas rado informirati o prikupljenim podacima i dobivenim spoznajama vezano za tretman djece s celijakijom u odgojno-obrazovnim ustanovama Grada Zagreba. Usmjeravanje pozornosti na uključenost djece s navedenom bolesti nužan je preduvjet za njihovo izrastanje u zdrave i funkcionalne članove društva, zaštićene od nepoželjnih ishoda do kojih u suprotnom može doći.

U nastavku možete pronaći sve potrebne informacije o uključivanju u predavanje te vas molimo da se uključite u ovo iznimno vrijedno stručno usavršavanje i predavanje.

Priloženi dokumenti:
Predavanje_Celijakija_u_vrticu_i_skoli_(2).pdf (711.87 KB)