"POTRAGA ZA EMILOVIM NOVCEM U KNJIŽNICI"

Autor: Kristina Jakoubek, 3. 2. 2023.

U srijedu, 1. veljače, učenici 4. a razreda posjetili su školsku knjižnicu te na malo drugačiji način obradili lektiru 'Emil i detektivi'. Za učenike je pripremljena 'Potraga za blagom', odnosno, u ovom slučaju 'Potraga za Emilovim novcem'.

Kako je potraga izgledala, možete pogledati pod "više".

Naime, učenici su na dva školska sata postali pravi detektivi čiji je zadatak bio vratiti Emilov otuđeni novac koji je bio skriven na tajnim mjestima u knjižnici. Kako bi došli do otuđenog novca, učenici su morali riješiti niz postavljenih zagonetki i zadataka. Svaka riješena zagonetka vodila ih je do mjesta gdje se nalazi zadatak vezan za knjigu. Nakon svakog riješenog zadatka, učenici su od knjižničarke dobili novi „trag“, odnosno novu zagonetku koja ih je vodila do novog zadatka, itd.

Sve su grupe uspješno riješile sve zagonetke i zadatke te tako pronašle Emilov novac. Osim toga, učenici su na ovaj način ponovili osnovne elemente vezane uz pročitanu lektiru – književnu vrstu, vrijeme i mjesto radnje, tijek radnje, likove te ostale elemente vezane uz obradu lektire.

Bilo je zagonetno, tajanstveno, zanimljivo i zabavno! Nadamo se da se uskoro opet družimo u školskoj knjižnici.

Naravno – na malo drugačiji način!

Video zapis je dostupan na poveznici https://drive.google.com/file/d/1Z0sAUDFx1X2oHKfSiQcE1mts3eHU0AKK/view?usp=share_link