OBAVIJEST UČENICIMA I RODITELJIMA O POČETKU NASTAVE U ŠKOLSKOJ GODINI 2022.-2023.

Autor: Mario Keča, 25. 8. 2022.

Dragi učenici, poštovani roditelji,

nadamo se da ste se odmorili za vrijeme trajanja praznika i da ste spremni za nove spoznaje u novoj školskoj godini. Mi ćemo se truditi da vam ona bude što jednostavnija, ali i vi ćete morati napraviti svoj dio obveza koje vas čekaju.

Konačno smo dočekali povratak u našu staru – novu školsku zgradu, i prvi nastavni dan nove školske godine 2022./2023. počet ćemo s nastavom u našoj školskoj zgradi, u Mlinarskoj 35!

Radovi na školskoj zgradi još traju, traje čišćenje i uređivanje, tako da mi još nismo u njoj, ali očekujemo da će se to dogoditi tijekom idućeg tjedna.

Nakon što se uselimo u našu školsku zgradu, Ministarstvo znanosti i obrazovanja treba, posjetom i odlukom povjerenstva, ustanoviti promijenjene uvjete rada i omogućiti nam zapošljavanje novih djelatnika u tehničkoj službi i kuhinji. No, ne očekujemo da će to biti napravljeno do početka nastavne godine, stoga vas molimo za strpljenje i razumijevanje oko mogućih poteškoća tijekom ovih početka rada, dok se ne ekipiramo u potpunosti. To prvo vrijeme ćemo ručkove dobivati iz OŠ Ivana Meštrovića, kao i do sada.

Nadamo se da ćemo što prije moći zaposliti nove djelatnike i, u potpunosti neovisno, raditi u našoj školskoj zgradi.

Za sve učenike, osim učenike prvih razreda, nastava počinje u 8:00 sati ujutro, u ponedjeljak, 5. rujna 2022. godine.

Učenici prvih razreda dolaze s roditeljima u školu u ponedjeljak, 5. rujna u 17:00 sati. Tada ćemo ih dočekati i dati upute o daljnjem načinu i organizaciji rada.

Molimo roditelje prvašića da pripreme OIB učenika, koji će potvrditi razrednicama na kratkom roditeljskom sastanku nakon prijema učenika 5. rujna 2022.

Sve učenike će u holu škole dočekati njihovi razrednici i povesti ih u učionice gdje će imati 4 nastavna sata. Prva dva sata će biti satovi razrednika s uputama i podjelom pristiglih udžbenika, stoga molimo sve učenike da sa sobom donesu torbe u kojima će moći odnijeti udžbenike.

Sljedeća dva školska sata bit će pripreme za svečano otvaranje škole. Ono neće biti isti dan kada počinje nastava, već dva-tri dana kasnije, o čemu ćemo vas na vrijeme obavijestiti.

Svi učenici u školi trebaju koristiti papuče ili tenisice, koje mogu čuvati u ormarićima za koje će biti zaduženi. U tim ormarićima, također, trebaju čuvati tenisice koje će koristiti za nastavu TZK samo u školskoj sportskoj dvorani, te još jedne tenisice samo za školsko igralište. Da nabavka jednih papuča i dva para tenisica ne bi previše preopterećivala kućni budžet, tenisice mogu biti jeftinije, nije potrebno da budu skupe.

Učenici mogu na školskom igralištu koristit tenisice u kojima su došli u školu, a u dvorani tenisice u kojima borave u školi.

Planiramo u listopadu organizirati Dan otvorenih vrata škole, kako bi se svi zainteresirani mogli upoznati s novom školskom zgradom i svime što je napravljeno tijekom trajanja radova. Molimo vas da se strpite i pričekate taj dan, kako biste mogli razgledati cijelu školsku zgradu, što vas sve, vjerujemo, vrlo interesira.

Tijekom prva dva tjedna nastave dozvolit ćemo ulazak u školu i praćenje učenika u učionice, roditeljima učenika prvih razreda. Nakon toga roditelji neće ulaziti u školsku zgradu, već će se javiti na porti škole i pričekati odlazak i dolazak djeteta. Roditeljima prvašića bit će dozvoljeno praćenje učenika do i od učionice i ponedjeljkom kada donose i petkom kada odnose svoje školske torbe.

Sve druge potrebne informacije možete saznati od razrednika svoje djece.

Ugodnu i zadovoljstvima ispunjenu novu školsku godinu žele vam učitelji i ostali djelatnici OŠ Ksavera Šandora Gjalskoga.