3.a razred OŠ K. Š. Gjalskoga na radionici s Udrugom eSTUDENT

Autor: Kristina Jakoubek, 24. 6. 2022.

Već osmu godinu učenici OŠ K.Š. Gjalskoga iz Zagreba surađuju sa studentskom udrugom eSTUDENT koja okuplja studente različitih profila i interesa koje povezuje želja da postanu najbolji u tome što rade, steknu iskustvo kroz projekte, upoznaju zanimljive ljude i dobro se zabave. Svim članovima Udruge zajednička je motiviranost, entuzijazam i kreativnost, što ih potiče da usavršavaju postojeće projekte, ali i da stvaraju nove kako bi pozitivno utjecali na cijelu studentsku zajednicu da kroz rad studenti stječu neprocjenjivo iskustvo te se povezuju s drugim studentima, poduzećima i akademskom zajednicom čija poznanstva su od velike vrijednosti u budućnosti. Jedan od ciljeva je i popularizacija znanosti. Kroz organizaciju različitih edukativno-zabavnih i znanstveno popularnih radionica te ciklusa predavanja nastoje educirati studente i učenike u različitim područjima.

Za učenike naše škole proveli su niz radionica obuhvaćajući područje matematike, programiranja, bilogije, kemije i fizike, nutricionizma. Uz njihovu smo pomoć sudjelovali na satu kodiranja, upoznali brojevni sustav Egipćana i Maya, naučili DNA barkodiranje.

Ove su godine studenti održali radionicu u 3.a razredu. Putem mikroskopiranja preparata upoznali su učenike s mikrosvijetom u vodama, životnim ciklusom kruženja vode, te živim svijetom potoka Medveščaka. Evo osvrta studenata na održanu radionicu: „Atmosfera na radionici je bila vrlo ugodna. Disciplina u razredu je bila izuzetna za dob učenika, učenici su dobro reagirali na usmjeravanje i poticaje te su uspješno surađivali u zadacima koje smo za njih pripremile. Strpljivo su čekali svoj red, primjerice, kad su mikroskopirali. Također, imali su razumijevanja jedni za druge.

Djeca su pokazala interes za aktivnosti koje smo provodili pažljivo slušajući i postavljajući pitanja. Osim toga, otvoreno su odgovarali na naša pitanja. Učenici su bili su posebno zainteresirani za određene teme, što je bilo lijepo za vidjeti i trebalo bi poticati tu znatiželju jer će im to pomoći da kasnije formiraju svoje interese.“ Svakako ćemo nastaviti ovu vrijednu suradnju.

Učiteljica Helga Mihaljević Jurić

Više fotografija možete vidjeti u privitku (pod više)

Priloženi dokumenti:
Fotografije_s_radionice.pdf (3.23 MB)