ODABRANI POBJEDNICI NATJEČAJA "KNJIGA BEZ GRANICA"

Autor: Kristina Jakoubek, 15. 6. 2022.

U knjižnicama OŠ K. Š. Gjalskoga i OŠ Lovre pl. Matačića organiziran je natječaj za učenike petih razreda pod nazivom "Knjiga bez granica". Pod vodstvom knjižničarki i učiteljica likovne kulture nastala je izložba radova koja se može vidjeti na poveznici https://app.emaze.com/@ALRZLWRIW/knjiga-bez-granica.

Nakon fizičke izložbe u OŠ Lovre pl. Matačića, tijekom koje su učenici obiju škola mogle dodijeliti svoj glas najboljim radovima, uz mišljenje učiteljica i knjižničarki, odabrani su pobjednici natječaja.

S obzirom da je pristiglo mnoštvo kreativnih i zanimljivih radova, naša je knjižnica odlučila nagraditi radove četiri učenika. Odabrani učenici su:

Franka Butković, 5.a i "Djevojčica iz Afganistana"

Kiara Stanivuk, 5.a i "Mliječni zubi"

Lovro Gelo, 5.b i "Pinokio"

Veronika Mandurić, 5.b i "One misle da smo male"

Zahvaljujemo donatorima nagrada Školskoj knjizi i Alfi te još jednom čestitamo našim pobjednicima.