KNJIGE NA JELOVNIKU

Autor: Kristina Jakoubek, 16. 5. 2022.

U trećim razredima je u petak, 6. svibnja, održana radionica "Book tastinga", odnosno "Knjiga na jelovniku". Radionica se temelji na upoznavanju učenika s izbornom lektirom te poticanju autonomije učenika pri odabiru djela za čitanje.

Učionica je postavljena kao restoran, a knjižničarka je učenike dočekala kao "konobar" koji ih upoznaje s menijem.

Na meniju su ni više ni manje, nego - knjige!

Za učenike su u dogovoru s učiteljicama odabrane 4 knjige (2 za predjelo, 2 za glavno jelo) s kojima su se učenici u našem restoranu mogli upoznati, proučiti ih, vidjeti videomamce za njih i sl.

Djeca proučavanjem kratkog sadržaja, navoda iz knjige i pregledavanjem knjiga i videomamaca odlučuju je li ih knjiga zainteresirala i bi li ju čitali kao izborno štivo. Odlučuju koja im se knjiga najviše sviđa za predjelo i glavno jelo (kreiraju svoj vlastiti meni).

Na kraju su učenici desert "skuhali" sami, odnosno mogli su odabrati bilo koju knjigu koju bi preporučili drugim učenicima da pročitaju.

Kako je radionica izgledala možete vidjeti na poveznici